Nominacije za Oskara 2018. godine!
Postavio Redakcija Presstiž 23 Jan 2018 u 14:50 | Kategorija: Kultura, Poslednje dodato, top | 0 Komentara

Konačno!

Zvanične nominacije za 90. dodelu Oskara najavljene su jutros iz Semjel Goldvin teatra na Beverli Hilsu. Otkrivene su nominacije za 24 filmske kategorije.

Dousnik Meril Strip Tom Henks

The Shape of Water Giljerma del Tora ima čak 13 nominacija, a uspešni su i Dunkirk, The Post, Lady Bird

Svečana ceremonija biće održana 4. marta 2018. godine na kanalu ABC, a program će voditi Džimi Kimel.

Pogledajte zvaničnu listu nominovanih za zlatnu statuetu 2018. godine:

NAJBOLJI FILM

“Call Me by Your Name”

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“Get Out”

“Lady Bird”

“Phantom Thread”

“The Post”

“The Shape of Water”

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

NAJBOLJA GLAVNA MUŠKA ULOGA

Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”

Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”

Daniel Kaluuya, “Get Out”

Gary Oldman, “Darkest Hour”

Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

NAJBOLJA GLAVNA ŽENSKA ULOGA

Sally Hawkins, “The Shape of Water”

Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Margot Robbie, “I, Tonya”

Saoirse Ronan, “Lady Bird”

Meryl Streep, “The Post”

NAJBOLJA SPOREDNA MUŠKA ULOGA

Willem Dafoe, “The Florida Project”

Woody Harrelson, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Richard Jenkins, “The Shape of Water”

Christopher Plummer, “All the Money in the World”

Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

NAJBOLJA SPOREDNA ŽENSKA ULOGA

Mary J. Blige, “Mudbound”

Allison Janney, “I, Tonya”

Lesley Manville, “Phantom Thread”

Laurie Metcalf, “Lady Bird”

Octavia Spencer, “The Shape of Water”

NAJBOLJI REŽISER

“Dunkirk,” Christopher Nolan

“Get Out,” Jordan Peele

“Lady Bird,” Greta Gerwig

“Phantom Thread,” Paul Thomas Anderson

“The Shape of Water,” Guillermo del Toro

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM

“The Boss Baby”

“The Breadwinner”

“Coco”

“Ferdinand”

“Loving Vincent”

NAJBOLJI KRATKI ANIMIRANI FILM

“Dear Basketball,” Glen Keane, Kobe Bryant

“Garden Party,” Victor Caire, Gabriel Grapperon

“Lou,” Dave Mullins, Dana Murray

“Negative Space,” Max Porter, Ru Kuwahata

“Revolting Rhymes,” Jakob Schuh, Jan Lachauer

NAJBOLJI PRILAGOĐENI SCENARIO

“Call Me by Your Name,” James Ivory

“The Disaster Artist,” Scott Neustadter & Michael H. Weber

“Logan,” Scott Frank & James Mangold and Michael Green

“Molly’s Game,” Aaron Sorkin

“Mudbound,” Virgil Williams and Dee Rees

NAJBOLJI ORIGINALNI SCENARIO

“The Big Sick,” Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani

“Get Out,” Jordan Peele

“Lady Bird,” Greta Gerwig

“The Shape of Water,” Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Martin McDonagh

NAJBOLJA KINEMATOGRAFIJA

“Blade Runner 2049,” Roger Deakins

“Darkest Hour,” Bruno Delbonnel

“Dunkirk,” Hoyte van Hoytema

“Mudbound,” Rachel Morrison

“The Shape of Water,” Dan Laustsen

NAJBOLJI DOKUMENTARNI FILM

“Abacus: Small Enough to Jail”

“Faces Places”

“Icarus”

“Last Men in Aleppo”

“Strong Island”

NAJBOLJI STRANI FILM

“A Fantastic Woman” (Chile)

“The Insult” (Lebanon)

“Loveless” (Russia)

“On Body and Soul (Hungary)

“The Square” (Sweden)

NAJBOLJE EDITOVANJE

“Baby Driver,” Jonathan Amos, Paul Machliss

“Dunkirk,” Lee Smith

“I, Tonya,” Tatiana S. Riegel

“The Shape of Water,” Sidney Wolinsky

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Jon Gregory

NAJBOLJE ZVUČNO EDITOVANJE

“Baby Driver,” Julian Slater

“Blade Runner 2049,” Mark Mangini, Theo Green

“Dunkirk,” Alex Gibson, Richard King

“The Shape of Water,” Nathan Robitaille

“Star Wars: The Last Jedi,” Ren Klyce, Matthew Wood

NAJBOLJE ZVUČNO MIKSOVANJE

“Baby Driver,” Mary H. Ellis, Julian Slater, Tim Cavagin

“Blade Runner 2049,” Mac Ruth, Ron Bartlett, Doug Hephill

“Dunkirk,” Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo

“The Shape of Water,” Glen Gauthier, Christian Cooke, Brad Zoern

“Star Wars: The Last Jedi,” Stuart Wilson, Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick

NAJBOLJA PRODUKCIJA

“Beauty and the Beast”

“Blade Runner 2049″

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“The Shape of Water”

NAJBOLJA ORIGINALNA MUZIKA

“Dunkirk,” Hans Zimmer

“Phantom Thread,” Jonny Greenwood

“The Shape of Water,” Alexandre Desplat

“Star Wars: The Last Jedi,” John Williams

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Carter Burwell

NAJBOLJA ORIGINALNA PESMA

“Mighty River” from “Mudbound,” Mary J. Blige

“Mystery of Love” from “Call Me by Your Name,” Sufjan Stevens

“Remember Me” from “Coco,” Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez

“Stand Up for Something” from “Marshall,” Diane Warren, Common

“This Is Me” from “The Greatest Showman,” Benj Pasek, Justin Paul

NAJBOLJA ŠMINKA I FRIZURA

“Darkest Hour,” Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick

“Victoria and Abdul,” Daniel Phillips and Lou Sheppard

“Wonder,” Arjen Tuiten

NAJBOLJI KOSTIM

“Beauty and the Beast”

“Darkest Hour

“Phantom Thread”

“The Shape of Water”

“Victoria and Abdul”

NAJBOLJI VIZUELNI EFEKTI

“Blade Runner 2049,” John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover, Gerd Nefzer

“Guardians of the Galaxy Vol. 2,” Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner, Dan Sudick

“Kong: Skull Island,” Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza, Mike Meinardus

“Star Wars: The Last Jedi,”  Ben Morris, Mike Mulholland, Chris Corbould, Neal Scanlon

“War for the Planet of the Apes,” Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett, Joel Whist

Postavite komentar

XHTML: Možete koristiti ove tagove: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>