Dodela Oskara 2018: Pogledajte listu pobednika!
Postavio Redakcija Presstiž 5 Mar 2018 u 09:43 | Kategorija: Kultura, Poslednje dodato, top | 0 Komentara

Dodela zlatnih filmskih statua održana je sinoć, 4. marta, u Dolbi teatru u Holivudu, i „Oblik vode“ i „Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju“ su pobednici večeri!

oblik vode

Pogledajte spisak ovogodišnjih pobednika:

NAJBOLJI GLUMAC

GARY OLDMAN – Darkest Hour

TIMOTHÉE CHALAMET – Call Me by Your Name

DANIEL DAY-LEWIS – Phantom Thread

DANIEL KALUUYA – Get Out

DENZEL WASHINGTON – Roman J. Israel, Esq.

NAJBOLJA SPOREDNA MUŠKA ULOGA

SAM ROCKWELL – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

WILLEM DAFOE – The Florida Project

WOODY HARRELSON – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

RICHARD JENKINS – The Shape of Water

CHRISTOPHER PLUMMER – All the Money in the World

NAJBOLJA GLUMICA

FRANCES MCDORMAND – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

SALLY HAWKINS – The Shape of Water

MARGOT ROBBIE – I, Tonya

SAOIRSE RONAN – Lady Bird

MERYL STREEP – The Post

NAJBOLJA  SPOREDNA ŽENSKA ULOGA

ALLISON JANNEY – I, Tonya

MARY J. BLIGE – Mudbound

LESLEY MANVILLE – Phantom Thread

LAURIE METCALF – Lady Bird

OCTAVIA SPENCER – The Shape of Water

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM

COCO – Lee Unkrich and Darla K. Anderson

THE BOSS BABY

THE BREADWINNER

FERDINAND

LOVING VINCENT

NAJBOLJA KINEMATOGRAFIJA

BLADE RUNNER 2049 – Roger A. Deakins

DARKEST HOUR – Bruno Delbonnel

DUNKIRK – Hoyte van Hoytema

MUDBOUND – Rachel Morrison

THE SHAPE OF WATER – Dan Laustsen

NAJBOLJI KOSTIM

PHANTOM THREAD - Mark Bridges

BEAUTY AND THE BEAST – Jacqueline Durran

DARKEST HOUR – Jacqueline Durran

THE SHAPE OF WATER – Luis Sequeira

VICTORIA & ABDUL – Consolata Boyle

NAJBOLJA REŽIJA

THE SHAPE OF WATER – Guillermo del Toro

DUNKIRK – Christopher Nolan

GET OUT – Jordan Peele

LADY BIRD – Greta Gerwig

PHANTOM THREAD – Paul Thomas Anderson

NAJBOLJI DOKUMENTARNI FILM

ICARUS – Bryan Fogel and Dan Cogan

ABACUS: SMALL ENOUGH TO JAIL

FACES PLACES

LAST MEN IN ALEPPO

STRONG ISLAND

NAJBOLJI KRATKOMETRAŽNI DOKUMENTARNI FILM

HEAVEN IS A TRAFFIC JAM ON THE 405 – Frank Stiefel

EDITH+EDDIE

HEROIN(E)

KNIFE SKILLS

TRAFFIC STOP

NAJBOLJE EDITOVANJE

DUNKIRK – Lee Smith

BABY DRIVER

I, TONYA

THE SHAPE OF WATER

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

NAJBOLJI STRANI FILM

A FANTASTIC WOMAN – Chile

THE INSULT – Lebanon

LOVELESS – Russia

ON BODY AND SOUL – Hungary

THE SQUARE – Sweden

NAJBOLJA ŠMINKA I FRIZURA

DARKEST HOUR – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski i Lucy Sibbick

VICTORIA & ABDUL

WONDER

NAJBOLJA ORIGINALNA MUZIKA

THE SHAPE OF WATER – Alexandre Desplat

DUNKIRK – Hans Zimmer

PHANTOM THREAD – Jonny Greenwood

STAR WARS: THE LAST JEDI – John Williams

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI – Carter Burwell

NAJBOLJA ORIGINALNA PESMA

REMEMBER ME - Coco; Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez

MIGHTY RIVER – Mudbound; Mary J. Blige, Raphael Saadiq i Taura Stinson

MYSTERY OF LOVE -Call Me by Your Name; Sufjan Stevens

STAND UP FOR SOMETHING – Marshall; Diane Warren, Lonnie R. Lynn i Diane Warren

THIS IS ME – The Greatest Showman; Benj Pasek i Justin Paul

NAJBOLJI FILM

THE SHAPE OF WATER – Guillermo del Toro and J. Miles Dale

CALL ME BY YOUR NAME – Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georges, Marco Morabito

DARKEST HOUR – Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony McCarten, Douglas Urbanski

DUNKIRK – Emma Thomas, Christopher Nolan

GET OUT – Sean McKittrick, Jason Blum, Edward H. Hamm Jr., Jordan Peele

LADY BIRD – Scott Rudin, Eli Bush, Evelyn O’Neill

PHANTOM THREAD – JoAnne Sellar, Paul Thomas Anderson, Megan Ellison, Daniel Lupi

THE POST – Amy Pascal, Steven Spielberg, Kristie Macosko Krieger

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI – Graham Broadbent, Pete Czernin, Martin McDonagh

NAJBOLJA PRODUKCIJA

THE SHAPE OF WATER – Paul Denham Austerberry; Set Decoration: Shane Vieau, Jeffrey A. Melvin

BEAUTY AND THE BEAST

BLADE RUNNER 2049

DARKEST HOUR

DUNKIRK

NAJBOLJE ZVUČNO EDITOVANJE

DUNKIRK – Richard King i Alex Gibson

BABY DRIVER – Julian Slater

BLADE RUNNER 2049 – Mark Mangini i Theo Green

THE SHAPE OF WATER – Nathan Robitaille i Nelson Ferreira

STAR WARS: THE LAST JEDI – Matthew Wood i Ren Klyce

NAJBOLJE ZVUČNO MIKSOVANJE

DUNKIRK

BABY DRIVER

BLADE RUNNER 2049

THE SHAPE OF WATER

STAR WARS: THE LAST JEDI

NAJBOLJI ZVUČNI EFEKTI

BLADE RUNNER 2049

GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2

KONG: SKULL ISLAND

STAR WARS: THE LAST JEDI

WAR FOR THE PLANET OF THE APES

NAJBOLJI PRILAGOĐENI SCENARIO

CALL ME BY YOUR NAME – James Ivory

THE DISASTER ARTIST

LOGAN

MOLLY’S GAME

MUDBOUND

NAJBOLJI ORIGINALNI SCENARIO

GET OUT – Jordan Peele

THE BIG SICK

LADY BIRD

THE SHAPE OF WATER

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

Postavite komentar

XHTML: Možete koristiti ove tagove: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>